| Flex gym club fitness | Triathlon

Flex gym club fitness

Triathlon

Sport to ulubiona rozrywka wielu naszych rodaków. Jedną z młodszych dyscyplin sportowych, która dopiero zdobywa uznanie w Polsce i na świecie i która jest już dyscypliną olimpijską, jest triathlon. To niezwykłe połączenie kilku dyscyplin w jedną wymaga od sportowców wielkiej wytrzymałości, niezwykłych umiejętności i stałej, codziennej pracy nad sobą. To ciężki kawałek chleba. Nie można […]

Triathlon
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

rp_zawody38.jpgSport to ulubiona rozrywka wielu naszych rodaków. Jedną z młodszych dyscyplin sportowych, która dopiero zdobywa uznanie w Polsce i na świecie i która jest już dyscypliną olimpijską, jest triathlon.
To niezwykłe połączenie kilku dyscyplin w jedną wymaga od sportowców wielkiej wytrzymałości, niezwykłych umiejętności i stałej, codziennej pracy nad sobą. To ciężki kawałek chleba. Nie można skupić całej uwagi na tylko jednej z trzech konkurencji jeśli chce się osiągać sukcesy w tym sporcie. Należy być odpowiednio wyszkolonym zarówno w pływaniu, jeździe na rowerze jak i biegu.
Konkurencja zaczyna się od chyba najtrudniejszej z dyscyplin czyli od pływania. Następnie następuje jazda na rowerze a po niej bieg. Konkurencje nie odbywają się osobno tylko w jednym ciągu, jedna za drugą. Tworzą całość, a zwycięzca zostaje ten, który jako pierwszy wbiega na metę.
Triathlon to sport nie dla każdego. Jednak wielu sportowców w swych przygotowaniach do własnych konkurencji trenuje dyscypliny składające się na triathlon i często biorą udział w zabawie jako dodatek do swojej głównej konkurencji, lub zaczynają zabawe z triathlonem już po zakończeniu kariery, lub u schyłku kariery w swojej najlepszej dyscyplinie.

Inne wpisy:

recommended